Havajská košile je to kýč nebo hit?

Při vyslovení věty: „Vezmi si tu havajskou košili.“ Někomu může naskočit husí kůže a jiný je rád, že má na sobě něco pohodlného a taky zajímavého. Letos by jste jim měli dát ale šanci! V pánské módě je to jeden z největších hitů letošní sezóny, takže pokud jste v nich dosud nevyrazili, neváhejte a dožeňte to!

Odkud vítr fouká?

Tako košile vznikla v 30. letech minulého století. Vítr neboli vojáci a dobrovolníci ji k nám zaváli, jak už název napovídá, z dalekého polynéského ostrova jménem Havaj. Místní obyvatelé tuto košili nosili na slavnostní příležitosti, jako jsou svatby a různé oslavy. Díky své barevnosti a vzorům je na tyto akce přímo stvořená.

Vzory a jak ji nosit

Vzor těchto košil se nějak razantně nemění. Pestrost barev, různé květy či palmové listy  jsou jejich výsadou. Letos se k tomu přidali vzory zvířat a to zejména růžových plaměňáků. Mnoho z vás ale překvapí, že tato košile může působit i velice elegantně. Jak toho docílit? Stačí zvolit černou barvu košile a vzor by měl být menší velikosti a také v menší četnosti. Havajskou košilí můžete rozbít jinak obyčejný outfit,  jako je černá kožená bunda a bílé triko. Tato kombinace se vám bude na podzim hodit a budete v ní velice originální. Tyto košile nejsou jen záležitostí léta, ale vhodnou kombinací je vynosíte jak na jaře tak na podzim.

Ikdyž je léto téměř u konce, navštivte nějaký ten obchodní dům a košili si určitě kupte. Využijete tak i zvýhodněné ceny. Určitě nákupem neprohloupíte, protože tato košile je nesmrtelná a zazáříte v ní i příští léto.