Francouzská móda – v čem spočívá?

Řada zemí má svou vlastní specifickou módu, od které se odráží nejnovější módní trendy dané sezony. O Francii se říká, že je to země s nejhezčími ženami na světě. Prý je to proto, že zdejší ženy jsou si své krásy vědomy a dávají to najevo – pouze díky tomuto sebevědomím, které nejde na pohled vidět, si to o nich myslí i ostatní. Je to tedy zkrátka i krásné životní moudro, které říká, že pokud v sebe budete věřit, budou vám věřit i ostatní. Francouzské dámy to moc dobře vědí, proto se není čemu divit, když jsou tak skvělé, jaké jsou.

Jejich móda je však ještě skvělejší. Mnoho žen se jistě nyní ptá, čím se vyznačuje, že je tak vkusná a oblíbená. Francouzská móda dominuje především svou extravagancí, která se však prolíná i s jednoduchostí. Díky tomu, že se ve Francii nachází velké množství škol, kde mohou různí lidé studovat návrhářství a módní design, se v této zemi rodí ti nejproslulejší návrháři světa. Jednotlivé trendy se tedy odvíjí pouze od jejich práce. Ne nadarmo se říká, že Francie je město módy.

Už na školách se pozná, jestli student má potenciál vytvořit světový módní trend

Mnoho lidí si myslí, že se trendy určují podle populárních módních trendů, které byly vymyšleny a navrženy ve Francii. Z části je to pravda. Rodí se zde opravdu jedny z nejlepší trendy kousků, jaké kdy zeměkoule spatřila. Jejich návrháři přece navrhli například mužský oblek. To, že se má skládat z košile, saka, vesty a kalhot – to je přesně nápad Francouzů. U žen bylo celosvětově díky Francii zavedeno, že ženy by měly ukazovat svou postavu a křivky, a to je možné u formálního stylu pouze se štíhlým pasem, kterého lze dosáhnout například díky vypasovaným sakům nebo košilím.

Ovšem ve Francii se zrodily také nápady na obuv, které k módní branži neodmyslitelně patří. Zrodil se zde nápad obuvi se zaoblenou špicí a podpatkem, díky kterým byly boty naprosto stejné. Mimo jiné právě z této země pochází nyní nejvíce proslulé značky, které mají nyní pobočky v nejrůznějších zemích světa. Jedná se například o známý Dior, Promod, Chanel, Louis Vuitton, Chloé nebo například Lacoste.