Extravagance aneb co vlastně znamená semi-shaved hairstyle?

Nebojíte-li se extravagance, potom si můžete směle na hlavu pořídit vlasovou kreaci, ve které vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Jaké sestřihy letí? Vyberete-li si účes s částečně vyholenou partií hlavy, zaručeně upoutáte pozornost.

Dlouhá a vyholená část tvoří kontrast

Oblíbeným stal například takzvaný semi-shaved sestřih. Jeho typickým prvkem jsou částečně vyholené vlasy. Na jedné straně najdeme dlouho, bohatou a pečlivě upravenou hřívu vlasů, na druhé buď úplně vyholené, nebo na velmi krátko ostříhané partie hlavy. Obojí vytváří dohromady nepřehlédnutelný kontrast. V jeho tvorbě se přitom fantazii meze nekladou, záleží na vás, na co si troufnete, jaká je vaše odvaha. Můžete si nechat vyholit polovinu hlavy a na zbytku si nechat dlouhé vlasy, můžete zkusit pouze menší část.

Tvorbu účesu ovšem nechte na dobrém kadeřníkovi, který poradí, co vám bude slušet, bude ručit za kvalitu výsledného sestřihu. Experimenty se stříhacím strojkem nemusí dopadnout dobře.

Změna účesu vyžaduje trpělivost

Semi-shaved hairstyle nebo také side-shaved hairstyle (jedna strana vyholená) má ovšem také určité nevýhody. Pokud patříte mezi šedé myšky, které nechtějí poutat pozornost a raději splynou s davem, neměli byste si takový účes rozhodně pořizovat. Zaručeně totiž budete muset snášet pohledy některých konzervativnějších spoluobčanů, což nemusí být každému příjemné. Rebelky a rebelové si z toho ale nejspíš nic dělat nebudou.

Také je třeba o účes pečovat. Kadeřníka budete muset navštěvovat velice pravidelně, protože vyholená část rychle zarůstá. Na druhou stranu, budete-li chtít účes změnit, nevyhnete se několika měsíčnímu otravnému čekání, než vlasy dorostou. Proto byste si měli opravdu rozmyslet, zda vám účes skutečně stojí za případné nepříjemnosti. Pokud si na tuto otázku odpovíte ano, potom neváhejte a navštivte kadeřníka.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová