Existuje kamarádství mezi mužem a ženou?

Mít kamaráda je jako mít nového sourozence. Zejména tomu nejlepšímu příteli můžeme vždy sdělit vše, co se nám honí hlavou, můžeme s ním probírat neřešitelné věci, u nichž z ničeho nic přijde k rozuzlení. Pokaždé se na něj smíme obrátit a spolehnout. Takoví přátelé jsou tu, abychom se necítili sami a abychom (v době depresí, krize, špatných nálad či dní) mohli na ně obrátit i s telefonátem ve tři hodiny v noci. Ten, kdo takového kamaráda má, se řadí k těm nejšťastnějším lidem na světě. A ti, kteří nemají takové štěstí vlastnit takového přítele, bývají mnohdy velmi osamělí.

Častokrát se setkáte se situací, kdy je nejlepší kamarádství ne mezi stejným pohlavím, nýbrž mezi ženou a mužem. Jedná se o čím dál více častější jev, o němž si každý vytvoří svůj vlastní názor. Většinou je tento názor záporný, a sice takový, že mezi mužem a ženou nemůže dojít k tak silnému přátelskému poutu. Jistě, kamarád či kamarádka je naprosto v pořádku, ovšem říkat si všechna tajemství, alergie, choroby, zlozvyky či jiné dobré věci je přeci už otázkou vztahu. Právě proto tuto situaci nepodporují.

Hodně lidí ale právě v takovém kamarádství žijí a říkají, že se jedná o naprosto obyčejnou věc, s níž se setkáte denně. Avšak není tomu tak – opravdu se s touto situací nepotkáte den co den. Jsou to výjimečnosti, ze kterých se dříve nebo později vyklube onen vztah. Intimnosti jednou totiž překročí hranici, která odděluje tyto dvě stanice, a najednou se z nejlepších přátel stanou partneři. Co je pozitivní, je to, že tyto vztahy, které se zrodily z nejlepšího kamarádství, poté vydrží nejdéle. Pokud tomu nevěříte, vyčkejte času a zanedlouho se o tom sami přesvědčíte, pakliže máte takového přítele či přítelkyni. Jedná se o otázku času. Pakliže se tedy octnete v této situaci, nebraňte se jí a nechte ji volně plynout.