Domácí barvení vlasů – na co si dát pozor?

Každá žena chce být rozhodně stále krásná. Není se čemu divit, když se pak co měsíc vydává ke kadeřnici, aby se nechala ostříhat, popřípadě i nabarvit. Potom však ženy zavítají i na manikúru a pedikúru a najednou vidíme, že peněženka v sobě nenese skoro nic a že se u ní projevují známky anorexie. Na to je opravdu třeba si dát pozor, protože přece pouze kosmetické úpravy nás nemohou dostat do finančních tísní. Chce to něco omezit. Možná nehty, ale ty si nikdy nebudeme moct tak dokonale udělat doma, pokud nemáme cvik a potřebné vybavení právě na tvorbu gelových či jiných nehtů. Asi se pro tentokrát musíme rozhodnout pro kadeřnici.

Stříhání není rozhodně nutné co měsíc, pokud však netrpíte svými vlasy natolik, že je zapotřebí opravdu co měsíc chodit stříhat konečky vlasů, abyste je udrželi takzvaně „naživu“. Ostatně co se týče barvení – to zvládneme i v pohodlí domova. Pro řadu žen je to jednodušší řešení, které stojí méně a navíc nezabere tolik času. Během barvení si totiž můžeme udělat mnoho jiných věcí v domácnosti, kdežto u kadeřnice si jenom povídáme o věcech, které nejsou vůbec podstatné. Při domácím barvení bychom si však měli dávat na něco pozor.

Nepřesahujte barvou!

Při barvení se mnohým ženám stává, že přesáhnou s barvou, a tak se bohužel musí několik dní potýkat s tím, že mají na čele skvrny po barvě, které bohužel nejdou tak lehce smýt. Ostatně v tomto případě můžeme této nepříjemnosti předejít. Je nutné si dát pozor na to, abychom před barvením natřeli hodně mastnou mastičkou pleť kolem vlasů – stačí namazat těsně v místech, kde nám obličej přechází ve vlasy. Když pak přesáhneme, barva se nádherně smyje obyčejnou mokrou houbou. Pokud by to však nešlo tak dobře, zkuste třeba odličovač, který barvu smyje dokonale. Při konečném barvení pak dbejte na to, abyste začínali u konečků, kde jsou nejvíce znatelné odrosty.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová