Dámské šaty – kritéria výběru

Chystáte se do společnosti a trápíte se s výběrem šatů? Toužíte se stát královnou večera, ale nevíte jak na to? V tomto článku přinášíme několik rad, jak postupovat při jejich výběru.

Inspirace

Fantazii se sice meze nekladou, ale raději se při výběru dámských šatů nechejte inspirovat. Kde hledat inspiraci? Módní časopisy a internet – tady bychom mohli začít. Zejména internet je ohromně úžasný pomocník při rozhodování o čemkoli, dámské šaty nevyjímaje. Při prohlížení online „fashion“ magazínů zaručeně zjistíte, co se vám líbí a co ne.  Ovšem ne vše, co vás zaujme, vám bude perfektně sedět. Pokud si nevíte s výběrem rady, nechte si poradit od odborníků a pak šupem do obchodu.

Dámské šaty vybíráme podle typu postavy

Jinak to ani nejde, pokud toužíte zaujmout. Dámské šaty musí vaší postavěsedět. Pro dámy s širokými boky a úzkými rameny budou ideální šaty, které obepnou vaší postavu. Nádherně tak zvýrazní boky.  Složitější výběr šatů mají boubelky. Za prvé, vaše šaty by měly mít výstřih, není důvod se bát ukázat svěží hrudník, ten spolehlivě upoutá pozornost.  Měli byste také zvolit šaty s vysokým pasem, v takovém případě krásně skryjete větší bříško. Za druhé, délka šatů by neměla být pod kolena. Ramena lze ponechat odhalené, pás vybrat co nejvíce doširoka. Dokonce statná žena bude vypadat dobře vesplývavých šatech.  Pěknou postavu vám udělají dámské šaty v antickém stylu vypasované pod prsy.

Výběr barvy šatů

Pastelové, teplé a světlé barvy jsou vhodné pro štíhlou a křehkou postavu.  Tmavé a chladné barvy by měly volit ženy plnější postavy. Při výběru oblečení, je třeba také vzít v úvahu kombinaci barev, dámské šaty by neměly být monotónní. Pokud si vyberete tu správnou barvu, může fantasticky podtrhnout a zvýraznit všechny přednosti vaší postavy.  Barvy vybíráme s ohledem na zbarvení vlasů, očí a kůže.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová