Converse

Značku Converse se známou a typickou hvězdou v logu asi není třeba všem příznivcům a obdivovatelům módních ikon nijak zvláště představovat. Velmi známou společnost Converse založil v roce 1908 v Massachusetts podnikatel jménem Marquis M. Converse. Jeho cílem bylo vyrábět opravdu kvalitní boty, které se budou hodit pro normální lidi. Postupem času se zaměřil také na produkci sportovních bot, které byly ze začátku určeny především pro tenis a basketbal. Společnost se také soustředila na výrobu precizních gumových podrážek.

Značka Converse a Chuck Tylor All Stars

Converse
Converse

Daný sortiment je v současné době stále rozšiřován o moderní sportovní oblečení. Jde třeba o Converse trička, kalhoty, mikiny, kšiltovky a mnohé další doplňky. Velice populární jsou také Converse tenisky a zejména model Chuck Tylor All Stars. Až do té doby, než spatřily známé Conversky světlo světa byla společnost Converse zcela běžným výrobcem obuvi v USA. Velký zlom přišel v roce 1917, kdy představila společnost Converse botu určenou primárně pro basketbal pod názvem All-Star. Tato hvězda se rozzářila s příchodem basketbalisty Charlese H., zvaného Chuck Taylor, který si stěžoval, jak jej z bot bolí nohy. Společnost je pak zaměstnala pro testování dalšího vývoje, ale i propagace těchto bot. To zrálo u zrodu legendy Chuck Taylor All Star.

Converse nejsou jen tenisky

Značka Converse ale nejsou pouze tenisky. Kromě mnoha typů sportovních bot se pod touto značkou začala vyrábět a dodávat na trh třeba trička, mikiny, kalhoty, tašky, batůžky, doplňky a další zboží. Opravdu velkou popularitu Converse přináší i zdařilé a propracované reklamy. Co třeba ta, kde se ukázala celá řada živých, ale i mrtvých celebrit, jako byl třeba Sid Vicious, James Dean a Billy Joe Armstrong. Značka Converse nabízí sportovní oblečení pro ženy, muže i děti, funkční, spodní i noční prádlo, boty, tenisky, čepice, ponožky, tašky, kabelky, batohy i doplňky.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová