Chystáte se na štěně? Vyznat se ve stravě je klíčové

V době koronavirové se většina lidí ocitla poněkud sama, což vedlo k myšlence, že si koupí pejska. A takové štěně, to není vůbec špatný parťák. Dožene vás k pravidelným procházkám, nebudete se už nikdy cítit sami, aniž když budete v horečkách ležet na pohovce. Zkrátka a dobře budete mít po nějaké roky svého skvělého kamaráda a parťáka, bez kterého to prostě jinak nepůjde. Aby se mu však s vámi dobře žilo a aby byl zdravý, musíte se vyznat v pejskově stravě.  

Granule vybírejte nejen podle věku 

Nejčastější stravou pro psy jsou logicky granule. Jsou vyrobené především pro ně, dokonce se dnes na trhu najdou mnohé alternativy proto, aby sedly každému pejskovi. Je třeba si uvědomit, že každý pes je jedinečný a že každá potřebuje trochu jinou skladbu granulí, jež vyhovuje jeho zažívání.  

Jedním ze základních dělení je podle věku. Je logické, že to, co jí štěně, nebudete dopřávat dospělému psovi nebo seniorovi či naopak. Stejně tak sledujte i granule pro konkrétní plemena, která jsou speciálně nutričně uzpůsobená tomu, co daná rasa vyžaduje. A kromě jiného se najdou i takové alternativy psích granulí, které jsou hypoalergenní nebo které jsou určené pro psy trpící obezitou.  

I psi mají své potřeby 

Je zapotřebí si uvědomit nejen to, že každý pes je jedinečný a má jedinečné zažívání, ale také že i pes může mít své potřeby, a to i speciální. A stejně jako lidské jídlo, tak i to psí má jistou porci kalorií, kterou je zapotřebí sledovat hlavně v případě, pakliže máte doma nemocného nebo příliš tlustého pejska.  

Obvykle se granule kupují na základě věku a konkrétního plemene, ovšem jiná situace nastává v okamžiku, kdy má pes konkrétní zdravotní potíže. Pokud začne vykazovat známky alergie, automaticky se přechází na hypoalergenní krmivo. Pakliže je pejsek kastrovaný, dává se přednost granulím, jež jsou určené pro kastrované pejsky. Obvykle jsou s menším obsahem tuku, což předchází velkému přibírání, což bývá obvyklý efekt po podstoupené kastraci. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová