Jak často se má koupat pes?

Domácí mazlíček je běžnou součástí snad každé domácnosti. Není se čemu divit, pejskové jsou většinou nejoblíbenější a jsou skvělou společností tehdy, kdy je někdo sám doma, ať už z jakéhokoli důvodu. Je však nutné podotknout, že o takového pejska by se mělo řádně pečovat. Jde však také o to, jestli je venku nebo doma. Domácí pejskové jsou většinou menších ras, protože se nemusí poctivě cvičit a neudělají popřípadě takové škody, jako třeba jiné velké rasy psů. Pokud však máte zahradu, doporučuje se pořídit si větší rasu psa, protože přece jenom hlídací pes na zahradě má své jisté místo a mnohdy ochrání celý dům mnohem lépe, než například nejrůznější poplašná zařízení, kterých je aktuálně na trhu habaděj.

Ať už však máte psa venku nebo doma, musíte dbát na to, aby o něj bylo opravdu dobře pečováno. Návštěva veterináře je podmínkou alespoň jednou za rok, kdy se zjistí, jestli je pejsek v pořádku, pokud to samozřejmě není nutné někdy dříve, když se u pejska projeví nějaké příznaky choroby nebo něčeho podobného. Je ale nutné podotknout, že nejvíce potřebné je to, aby se pejsek pravidelně koupal. Přece jenom se koupe většinou jen tehdy, kdy zapáchá, ale pejsek by se měl koupat alespoň jednou za měsíc či za dva měsíce. U psů je hygiena taky na prvním místě.

Jak taková koupel má probíhat?

Samozřejmě se někdy může stát, že pejska budete koupat mnohem častěji, a to zejména tehdy, kdy například přijdete z procházky domů, a pejsek bude špinavý. Jenže ať už koupete psa podle doporučeného čísla nebo nikoliv, je nutné, abyste ho koupali poctivě s šamponem proti blechám. Po vykoupání se doporučuje polít ho vodou s octem (nezasahujte mu s ní však do očí), kdy docílíte lesklé a hladké srsti. Po uschnutí ho pak pokapejte přípravkem proti blechám a klíšťatům – vyhnete se pak návštěvě veterináře.