Casio

Japonskou značku a hodinky Casio zná již asi opravdu každý. Tato značka přináší na trh vysoce kvalitní hodinky ve velmi rozmanitém provedení. Čerpá z dlouholeté tradice a na trhu figuruje tato japonská společnost od roku 1957, tedy již téměř 60 let. Na počátku byly kalkulačky, ale dnes se značka Casio řadí ke světové špičce hodinářského průmyslu. S hodinkami se objevila v roce 1974. Vycházela ze znalostí a zkušeností předchozího vývoje kalkulaček a také z elektronických diářů. Dnes je jednou z nejrozšířenějších a nejúspěšnějších značek současnosti. Například právě hodinky Casio byly jako první digitální a jako první hodinky na světě také ukazovaly datum a čas v různých časových pásmech, teplotu či výškoměr. Jako první také tato značka uvedla na trh hodinky řízené krystalem křemene.

Značka Casio

Značka Casio je fenomén mezi náramkovými hodinkami. V průběhu krátké doby si získala značné renomé a její věhlas se nese opravdu po celém světě. Pochází ze země vycházejícího slunce a sídlí v obrovském mrakodrapu, zvaném G-Shock building. Ředitel společnosti Hiroshi Nakamura a Kikuo Ibe, právě stojí za legendárními hodinkami G-Shock. Často uslyšíte i jméno výkonného ředitele, člena představenstva a navíc generálního manažera divize hodinek Yuichi Masuda. Na japonské výrobní lince vzniká 2,6 milionu hodinek za rok. Další vyráběné strojky jsou rozesílány do výrobních hal v Thajsku a v Číně.

Rozmanitý sortiment značky Casio

Hodinky Casio jsou ukazatelem času a mají často řadu velmi užitečných funkcí, jako diář, schopnost zobrazovat obrázky, možnost určovat teplotu a momentální zeměpisnou šířku i délku. V moderním světě je také vítaná možnost měření tepové frekvence. Inovace, hodnota a dlouhá životnost splňuje požadavky na aktivní životní styl. Hodí se vám na cestování, sport i turistiku. Splňuje eleganci i běžný městský styl. Mezi nejvýznamnější řady značky Casio patří Baby-G, G-Shock, Casio Collection, Edifice, Radio Controlled nebo například Sport. Každá z kolekcí přináší precizně propracované hodinky, přesný chod a originální vzhled. Na výrobu se používá kov, kůže i plast. Dnes se značka Casio zaměřuje na hodinky určené ženám, mužům i dětem, kalkulačky, diáře, ale i hudební nástroje, fotoaparáty a další výrobky.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová