Calvin klein

Americká vysoce módní značka Calvin Klein byla založena v roce 1968 v New Yorku, vznikla tedy na konci 60. let a byla pojmenována po svém zakladateli. Calvin Klein pochází z rodiny maďarského imigranta, který je známí jako mistr barev, výborný návrhář a minimalista, který se v žádném případě nebojí experimentovat. Navrhuje velmi provokativní luxusní módní kolekce. V současné době se tato značka nejvíce specializuje na dámské i pánské oblečení, parfémy, šperky, hodinky a ostatní módní doplňky, kabelky, tašky a také spodní prádlo, které bylo přidáno na trh v 90. letech a bylo od začátku velmi úspěšné.

Značka Calvin Klein a džíny

Calvin Klein
Calvin Klein

Značka Calvin Klein se rozjela nejen se spodním prádlem, ale velký zájem vzbudily i značkové džíny. V průběhu prvního týdne zmizelo z pultů 200 000 džínů, které měly na zadní kapse známá písmena CK. Kdo neměl v 90. letech na zdi plakát Marky Marka v trenýrkách od Calvina Kleina, nebyl in. Mezi nejslavnější parfémy značky Calvin Klein patří bezesporu unisex CK One, následován brzy parfémem Eternity a Euphoria. Velké množství každoročně představovaných limitovaných edicí přináší velkou spoustu nádherných vůní. Navzdory tak trochu sportovní image značky nejde jen o žádné sladké svěží vůně. Zmíněná Euphoria či starší Obsession jsou specifické orientální vůně, které jsou obrovsky oblíbené. Na založení společnosti Calvin Klein se podílel i návrhář Barry Schwartz, který předvedl svou první kolekci kabátů pro dámy i pány a tou prorazil. V roce 1969 se poprvé také objevil na titulní straně prestižního a světoznámého časopisu známého pod názvem Vogue. Díky tomu se kolekce rozšířila o klasická saka, spodní prádlo a sportovní módu zejména pro dámy. Calvin Klein má odvážné návrhy, minimalistickým vzhled, uměleckým styl a smysl pro barevné kombinace. Značka Calvin Klein nabízí zejména dámské, pánské i dětské oblečení, halenky, trička, kalhoty, šaty, svetry, mikiny, bundy, džíny, kabáty i vesty. Mnoho různých doplňků, jako šperky, hodinky, šátky, šály, pásky, tašky, kabelky a dámská i pánská obuv či noční a spodní prádlo.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová