Bugatti

Pod značkou Bugatti mají především muži zafixovanou oblíbenou automobilku. Tyto nestárnoucí modely aut se přece jen do paměti zapíšou velmi rychle. Jenže pokud pánové patří k elegantním typům, které se milují hezky a formálněji obléknout, jistě se při zmínce této značky pozastaví i nad botami, které tato značka taky vyrábí. Sice se jedná o naprosto odlišné značky, které spolu nemají nic společného (vyjma tedy právě názvu samotného značky). Tato firma vyrábějící boty však rozhodně stojí za zmínku. Vše totiž začalo v malém ševcovství v ještě menším městečku Schwelm, kde se jeho vlastník Johan Müler rozhodl, že se pustí trošku více do své poctivé řemeslné práce, a tak po několika měsících byl svou obuví znám široko daleko. Po něm stále se rozrůstající firmu zdědil syn Hans a ten už od počátku toužil celou firmu proslavit do celého světa. Kolem osmdesátých let už vlastních tři větší obuvnické firmy a díky nim byl schopen pokrývat výrobu, protože s rostoucí poptávkou rostla i firma a vyrábět boty už pomalu nebylo kde. A jak šel čas, tak se tato firma stala jedničkou ve svém oboru a nyní podléhá pod švýcarskou skupinu. Ovšem už se nejedná pouze o kvalitní obuv, ale také o záměry, které se řadí do módní oblasti.

Už nejen boty, ale i módní trendy

Kvalitní boty byly jakýsi začátek, na který samozřejmě nedá tato značka zanevřít. Z počátku se jednalo pouze o pánskou obuv, kterou si pánové velice chválili. A právě díky oblibě a chvále se majitelé rozhodli, že se trošku zkusí přiblížit i dámskému světu. Začali tedy s výrobou i dámské obuvi a tu si dámy naprosto vychvalovaly. Vychvalují si ji ostatně dodnes, protože i dnes se jedná o jednu z nejkvalitnějších obuví s dlouholetou tradicí a historií. Jenže ony boty byly sice skvělé, ale mohly se trošku rozběhnout i jiným směrem. Zkusili proto orientovat se na módu, ovšem pouze v menším měřítku. I tento riskantní krok jim vyšel, a tak se nyní mohou pyšnit pánskými doplňky, mezi něž se řadí peněženky, batohy, tašky, kšiltovky, dále pánským oblečením (ty nejoblíbenější jsou kalhoty) a samozřejmě také i dámskou kolekcí, která se stala velmi oblíbená hlavně díky bundám a kabátům, jež jsou nejen velmi trendy, ale také opravdu zahřejí.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová