Blíží se ples? Vyberte si ty správné plesové šaty

Plesová sezona je konečně zase aktuální záležitostí, což nás svádí k jednomu – k výběru ideálních plesových šatů, které splňují veškeré naše požadavky. I když by si člověk řekl, že bude nabídka poměrně zúžená, vždyť jsme šaty za poslední dva roky prakticky nepotřebovali, opak je pravdou. Nabídka je naopak širší než kdy dřív, což nás svádí na rozcestí – pro jaký model se rozhodnout, jaký si vybrat?  

Barva je základem 

Namísto střihů se nejdříve dívejte na barvu šatů. Ta je základem všeho. Zatímco černá je nadčasová klasika, která nikdy neomrzí a se kterou nikdy nešlápnete vedle, světlé tóny jsou zase v posledních letech nadmíru populární. Vyhledávané jsou především mladšími ženami, které se barev rozhodně bát nemusí. Jen tedy musí mít dostatek sebevědomí na to, aby barvy nosily.  

Nikdy se nic nezkazí ani vášnivou červenou barvou, která představuje nejen zmiňovanou vášeň, ale také sílu a neskutečnou energii. Proto se nebojte tuto barvu zvolit, sluší téměř každé ženě a žádného muže nenechá chladným.  

Stejně tak se nebojte ani zelené, která dodává ženě na sebevědomí. I když se barva může někomu zdát až příliš extravagantní, ve skutečnosti v ní zazáříte. Tedy především, pokud jste brunetou nebo zrzkou. 

O délce rozhoduje postava 

Už dávno neplatí, že na plesy se nosí pouze dlouhé šaty. Nyní není událost překážkou proto, aby si žena vzala i slušivé kratší modely. Co rozhoduje je především její postava. Šaty musí vždycky lichotit a musí v nich vyniknout vaše přednosti. Stejně tak se v šatech musíte cítit dobře, nezáleží tak úplně na trendech.  

Například pokud jste majitelkou postavy do tvaru obdélníku, vhodné pro vás budou především šaty s vázáním nebo vypasováním v pase. Musíte totiž zvýraznit své přednosti a postavu takzvaných přesýpacích hodin. Pakliže máte postavu ve tvaru jablka, snažte se odpoutat pozornost od bříška a vsaďte na modely, které vyzdvihnou vaše přednosti v podobě prsou. Naopak jestliže je vaše postava ve tvaru hrušky, sázejte na zvýraznění pasu, abyste odpoutali pozornost od větších boků nebo zadečku. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová