Bílá se nosí i na podzim. Může rozzářit potemnělé outfity 

Rozhodli jste se zazimovat letní věci? Skvělé, je na to ten nejvyšší čas. Jen si dejte pozor na některé kousky, které můžete vynosit také během podzimních nebo zimních dní. Kupříkladu bílou vyhazovat nutně nemusíte. Mikiny, kardigany, košile, trička, také tenisky nebo kabelky – bílá jako elegantní a nadčasový odstín může oživit každý podzimní, pochmurný look.  

Světlé barvy se mohou nosit i v zimě 

Je pravdou, že světlé barvy se nosí především v letních měsících. S příchodem podzimu je proto v domnění, že v chladnějších dnech nebudou mít jistě tolik místo v našich outfitech, automaticky schováváme. Jenže ve skutečnosti mohou být velmi příjemným oživením temnějších barev.  

Navíc poslední trendy dokonce naznačují, že bychom se letos na podzim neměli vzdávat ani pestrých barev. Žlutá, růžová, červená nebo modrá – letní barvičky se přesouvají do dalšího období a černou či zemité odstíny tím pádem trochu udolávají.  

Zůstaňme však u té bílé, kterou nosí v létě i ti, kteří pestrosti příliš neholdují. Jak konkrétně jemný, elegantní tón zakomponovat do outfitů? 

Je to o doplňcích 

Vykouzlit skutečně dokonalý outfit není nic těžkého. Vesměs je to o doplňcích. Do svého šatníku proto nutně zakomponujte malé i velké kabelky bílé barvy, které se hodí nejen k formálním kostýmkům či sakům v kombinaci s džíny.  

Vedle kabelek zainvestujte do kvalitních bílých bot. Mohou být kožené, mohou být plátěné. Vhodnější volbou jsou první zmíněné, protože zdatně odolávají výkyvům počasí.  

Pokud jste si mysleli, že na podzim se klobouky už nenosí, pak jste se spletli. Klobouky jsou tím, co na scénu přichází i v pochmurných dnech a za zvážení stojí především bílé alternativy. Mohou to být tradiční kovbojské, mohou to být pouhé barety nebo kapitánské čepice s drobným šperkem, které se dostaly do módy vloni. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová