Aktuální trendy: Viktoriánské krajky i nařasený pytel

Dnešek nabízí ženám možnost zaměřit se o trochu více na módu. Provětrejte kalhoty, sukně a halenky. Málokterá z žen odolá tomu, podívat se po něčem hezkém a doplnit si svůj šatník o nové trendy. Jaké budou?

Čerpejte klidně i z viktoriánské éry

V módě vždy platí, že některé prvky vracejí. Nejinak tomu je i v roce 2016. Tentokrát si módní návrháři berou inspiraci ze slavného období 70. let 20. století. Ovšem to není ani zdaleka jediné období, které se stane základem současných trendů. Tají se vám dech nad načančanými modely z dob viktoriánské éry vašich prapraprababiček? Když v nich dneska vyrazíte ven, budete působit přinejmenším divně, ale i v současné módě najdete věci, které na ně navazují. Například barva slonová kost či příjemný odstín béžové je znovu v kurzu. Stejně tak se nemusíte bát nadýchaných krajek.

Vsaďte na běloskvoucí košili

Viktoriánská inspirace se dá upravit a zmodernizovat. Na halence barvy slonové kosti se tak může objevit jedna velká dominantní a moderně stylizovaná krajka. Bude to působit romanticky a evokovat dávné časy, a přitom půjde o naprosto současný střih i materiál. Ideální pro citlivé, vnímavé a náročné ženy. Kromě toho se znovu vracejí do módy i bílé košile. Opět zmodernizovaná klasika. Jejich výhodou je velká univerzálnost použití.

Zkuste vypadat jako pytlík

Přichází také jeden prvek, který váš jarní outfit příjemně oživí. Zkuste si sepnout kalhoty, jako kdybyste chtěli svazovat papírový pytlík. Kalhoty stáhnete v nařasené podobě tenkým páskem nebo stužkou. Prostě jako kdybyste chtěli seškrtit papírový pytlík, část látky nad stažením kouká a tvoří nepravidelné ležérní varhánky. Šik to bude u žen i mužů. Tenhle look ale bude dobře vypadat hlavně na štíhlejších osobách. Plnoštíhlí by měli být v tomto případě opatrní, aby opravdu nevypadali jako příliš nafouknutý pytel.