6 důvodů, proč si zamilujete micelární vodu (a budete ji používat každý den)

Sledujete-li trendy v oblasti odličování, jistě jste se již s micelární vodou seznámila a pravděpodobně ji používáte každý den. Anebo ne? Pokud jste jí doposud přikládali význam „pouze“ v souvislosti se snadným odstraňováním voděodolného make-upu, zřejmě vás následující informace překvapí. Připravili jsme pro vás výčet šesti hlavních důvodů, proč micelárku používat každý den a nikoliv pouze občas.

1) Zbavíte se díky ní i voděodolného make-upu

Make-up umí potrápit, a zejména ten voděodolný. Přesto se ho můžete zbavit v jediném kroku. Micelární voda funguje na bázi micel – shluků molekul tenzidů, které na nečistoty působí jako magnet. Rozpouští veškeré ve vodě rozpustné nečistoty a přitahují k sobě kožní maz, tuky i… make-up! Díky micelární vodě již nebudete muset pleť drhnout. Stačí letmý pohyb a po make-upu nebude ani památky.

micelární vodu

2) Perfektní vyčistí vaši pleť

Pravidelné čištění pleti je základní předpoklad jejího pěkného a vitálního vzhledu. Micelární voda vám to usnadní a pokožku osvěží. A protože se vyhnete opláchnutí kohoutkovou vodou, nedojde k podráždění pleti.

3) Je vhodná i pro citlivou pokožku

Došla jste k závěru, že čisticí kosmetika obsahuje příliš mnoho chemie? Máte pravdu, a proto byste měla přejít na micelární vodu. Aktivní složkou jsou micely, které jsou k pleti ohleduplné a nedráždí ji. Roztok byl vyvinut s ohledem na respekt k přirozené pH, takže kůži zbytečně nevysušuje. Citlivá pleť je po aplikaci micelární vody hydratovaná a klidná.

4) Účinně hydratuje

Pokožka se neobejde bez dostatečného přísunu vody, jinak u ní hrozí dehydratace, a to nejen v létě. Ale jak s hydratací pomáhají micely? Jsou nápomocné při regeneraci hydrolipidického filmu, který je pro udržení vody v pokožce nezbytný. Po aplikaci micelární vody je pleť mnohem pružnější a svěžejší.

 

5) Čištění bez oplachování

Odličovací mléka, gely, oleje… všechny tyto přípravky mají něco společného. V závěrečné fázi čištění si musíte opláchnout obličej kohoutkovou vodou. Jenomže ta není pro citlivou či suchou pokožku nijak přínosná, naopak ji může vysušit a podráždit. Častým oplachováním dochází k poškození přirozeného hydrolipidického filtru, který ji chrání před nepřátelskými mikroorganismy. Při čištění pleti micelární vodou oplachování obličeje odpadá.

6) Jasná volba na cesty

Čištění micelární vodou probíhá pouze s vatovým tamponkem. Nepotřebujete tedy přístup k vodě, a přesto svou pleť udržíte dokonale čistou. Žádný jiný přípravek tohle nedokáže – micelárka se proto jeví jako ideální společník do míst, kde nemáte čas ani chuť na klasické čištění.